1/13/2014

MOJA INSPIRACJA: "AMERICAN HUSTLE" CZYLI STYL LAT 70TYCH W KOBIECYM WYDANIU

Chciałam zacząć tego bloga od jakiegoś wstępnego wpisu o tym, po co, dlaczego i o czym to będzie. Ale po tym, jak spędziłam godzinę myśląc, co i jak napisać, żeby was nie zanudzić, stwierdziłam, że po prostu zacznę od razu od posta na jakiś temat.

Jako, że celem tego bloga jest pisanie o wnętrzach i modzie, zacznę od mojej obecnej inspiracji w obu tych dziedzinach. Jestem KOMPLETNIE zakochana w filmie "American Hustle". Wiem, że pisze się trochę w Internecie na temat tego, że projektant kostiumów do tej produkcji nie wywiązał się z zadania (w tym sensie, że kreacje nie są dokładnym odzwierciedleniem rzeczywistego stylu lat 70tych), ale naprawdę nie skupiam się na tym, jeśli robiąc to źle, zrobił to tak dobrze!

Kreacje Amy Adams są zachwycające, jest to kobiecość i elegancja w najpiękniejszej postaci. Głębokie dekolty, futrzane kołnierze, filcowe kapelusze z dużym rondem, złote naszyjniki, kopertowe sukienki i kombinezony... Sprawiły, że od razu po obejrzeniu filmu zaczęłam grzebać w sklepach Internetowych w poszukiwaniu podobnych ubrań (a co znalazłam - o tym poniżej)! Są to po prostu piękne stroje, które sprawiają, że chce się dołożyć do swojej szafy ten kobiecy, ponadczasowy szyk. Spójrzcie sami:

I was thinking to start this blog with an introductory post. But then I spent about an hour thinking about what to write and how to write it not to bore anyone with the story behind the blog and my little self and decided that I will be better off just starting with an actual topic. I mean it will be so much more exciting if you get to know me through the next 10 or 20 posts instead of getting my story rubbed in your face right?

As the blog is to be about interiors and fashion, I thought I would start with my latest fashion  inspiration. I am COMPLETELY in love with "American Hustle" (yeah, the movie). I know there are some who claim that the costume designer got it wrong (as in - the costumes do not exactly reflect the real 70s fashion), but I really don't care when in his getting it wrong, he got it so right!

Amy Adams' outfits are just pure feminine glamour - the deep plunge dresses, the fur coats, the felp hats, long golden pendants and wrap dresses... They all made me go straight to online shops for similar looks (more about that below)! They are just the kind of outfits that make you wanna go for the sexy feminine look that's timeless. I mean - take a look for yourselves:

[Pictures by Francois Duhamel/Annapurna Productions LLC/Columbia Pictures.]
And as I got inspired with this style, I started to dig around asos.com for some clothes that reflect the 70s glamour vibe  and here is what I found (the parcel is already on its way, yay!). Jako, że ten styl bardzo mnie zainspirował, zaczęłam szukać na asos.com ubrań i akcesoriów, które odzwierciedlają tę elegancję lat 70tych i oto co znalazłam (paczka jest już w drodze, yay!).

[Pictures by asos.com]

Brak komentarzy:

SKOMENTUJ